Alūksnes putnu fermas uzņēmumu grupa dosies biržā, īstenojot akciju sākotnējo publisko piedāvājumu

22.05.2023.

AS APF Holdings (turpmāk – APF), kas ir uzņēmumu grupa, ietverot vienu no lielākajiem putnkopības un olu ražošanas uzņēmumiem Latvijā SIA Alūksnes putnu ferma un putnkopības un jaunputnu audzēšanas uzņēmumu SIA Preiļu putni, šī gada rudenī plāno doties biržā, īstenojot savu akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO jeb Initial Public Offering).    

Akcijas plānots iekļaut Nasdaq Riga alternatīvajā tirgū First North un to emisijas mērķis ir piesaistīt jaunas investīcijas olu ražošanas jaudu būtiskai palielināšanai, darbības paplašināšanai Latvijā un ekspansijai eksporta tirgos, attīstot uz ilgtspējīgas aprites ekonomikas principiem balstītu darbību.    

2022.gadā uzņēmums sasniedza labākos finanšu rezultātus, ieņēmumiem sasniedzot 11.22 miljonus eiro pretēji 3.93 miljoniem eiro 2021. gadā, savukārt dējējvistu skaits pieauga līdz vidēji 356 tūkstošiem pretēji 225 tūkstošiem gadu iepriekš.    

“Olu un putnu gaļas proteīna patēriņš pasaulē turpina pieaugt straujāk par jebkuru citu dzīvnieku izcelsmes proteīna veidu, un mēs vēlamies izmantot Latvijas putnkopības nozares priekšrocības, lai izmantotu šo tirgus potenciālu. Pagājušajā gadā pirmo reizi uzņēmuma pastāvēšanas laikā APF grupas kompānijas realizēja vairāk kā 100 miljonus olu un dubultoja pārdoto olu apjomu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, proti, 106 miljonus olu 2022. gadā pretēji 54 miljoniem gadu iepriekš. Mēs esam pārliecināti, ka šos apjomus var palielināt vēl vairākkārt gan vietējā, gan ārvalstu tirgos,” saka Jurijs Adamovičs, AS APF Holdings valdes priekšsēdētājs.    

Pagājušajā gadā būtiski audzis arī uzņēmuma eksporta apjoms un ienākumi no preču pārdošanas Eiropas Savienības valstīs ir pieauguši vairāk kā desmitkārt – no 398 tūkstošiem eiro 2021. gadā līdz pat 4.49 miljoniem eiro pagājušajā gadā. Ņemot vērā stabili augošu pieprasījumu pēc augstas kvalitātes, ilgtspējīgi ražotām olām un citiem pārtikas produktiem, Eiropas valstu tirgi nodrošina ievērojamu attīstības potenciālu APF nākotnes izaugsmei.    

Plānots, ka uzņēmuma akcijas būs iespējams iegādāties gan institucionālajiem investoriem, gan jebkuram Baltijas valstu iedzīvotājam. Paredzams, ka APF akciju sākotnējais publiskais piedāvājums varētu tikt īstenots šī gada ceturtajā ceturksnī, līdz tam veicot projekta sagatavošanās darbus. Tiek plānots detalizēti izstrādāt investīciju piedāvājumu, uzrunāt investorus, sagatavot un iesniegt apstiprināšanai regulatoram akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma prospektu un veikt citus nepieciešamos pasākumus veiksmīga IPO īstenošanai.      

AS APF Holdings 2017. gadā dibināja Jurijs Adamovičs, lai pārņemtu un modernizētu Alūksnē bāzēto putnu fabriku ar 60 gadu pastāvēšanas vēsturi. Šobrīd AS APF Holdings aptver uzņēmumu grupu, kas nodarbojas ar putnkopību, vistu olu ražošanu un tirdzniecību, kā arī gāzes un organiskā mēslojuma ražošanu, kas saistīta ar putnkopības ražošanas procesu. Uzņēmumu grupā ietilpst SIA Alūksnes putnu ferma (putnkopība un olu ražošana), SIA APF Trading (vistu olu vairumtirdzniecība), SIA Oluksne (putnkopības un olu ražošanas pakalpojumu sniegšana), SIA APF Energy (gāzes un organiskā mēslojuma ražošana) un SIA Preiļu putni (putnkopība, jaunputnu audzēšana). AS APF Holdings lielākais akcionārs ir Jurijs Adamovičs.    

Atruna: Šis paziņojums ir neapmaksāta mārketinga komunikācija saskaņā ar Prospektu Regulu un tas nav uzskatāms par investīciju padomu vai piedāvājumu. Šeit sniegtā informācija ietver vispārīgus nākotnē vērstus paziņojumus par AS “APF Holdings” ieceri īstenot akciju sākotnējo publisko piedāvājumu. Katrs investīciju lēmums jāpieņem balstoties uz Prospektu, ko apstiprina Latvijas Banka. Apstiprinātais Prospekts tiks publicēts Latvijas Bankas mājaslapā (https://bank.lv/) tiklīdz tas būs pieejams.