APF Holdings uzsāk pasterizētas olu masas piegādi industriāliem klientiem

15.12.2023.

Latvijas agrorūpniecības nozares dalībnieks un trešais lielākais olu ražotājs Baltijas reģionā APF Holdings, kurā ietilpst Alūksnes putnu ferma,  ir uzsācis pasterizētas olu masas piegādi industriālajam kulinārijas segmentam.  Pirmās piegādes klientiem veiktas jau šī gada oktobrī, tādējādi uzņēmums ir apņēmies ieņemt vadošo lomu ilgtspējīgas un ētiskas kulinārijas jomā. Šī pasterizētā olu masa bez konservantiem un piedevām, kas iegūta no Alūksnes putnu fermas kūtīs dētām olām, atspoguļo uzņēmuma apņemšanos nodrošināt kvalitāti un dzīvnieku labturību, kā arī apmierināt kulinārijas nozares prasības.    

Jaunā pasterizētu olu šķidrā masa lielajiem iepircējiem tiek piedāvāta ērtos, ilgtspējīgos 10 kilogramu iepakojumos, kas ievietoti kastē Bag-in-Box (BiB). Pašlaik jaunumu ražošana notiek APF Holdings sadarbības partnera rūpnīcā. Taču jau 2024. gada vasarā, tiklīdz noslēgsies šķidrās olu masas ražošanas līnijas izstrādes process, produkta ražošana tiks pārcelta uz Alūksnes putnu fermu.      

APF Holdings valdes loceklis Hermanis Dovgijs ir optimistisks par nākotnes ražošanas jaudu palielināšanu. Viņš norāda: “Šobrīd norit ļoti nozīmīgs process – mēs ne tikai iepazīstinām pirmos klientus ar mūsu jauno produktu, bet arī apkopojam vērtīgu atgriezenisko saiti par to, lai jau nākamā gada vasarā uzsāktu šķidrās olu masas ražošanu šeit pat Alūksnē. Mūsu šķidrās olu masas ražošanas līnijā gatavojamies pārstrādāt 7500 olas stundā. Tādējādi ar reāliem darbiem parādīsim mūsu apņemšanos apmierināt pieaugošo pieprasījumu pēc ilgtspējīgiem olu produktiem.    

APF Holdings valdes priekšsēdētājs Jurijs Adamovičs papildina: “Vienlaikus APF Holdings aktīvi meklē ilgtermiņa sadarbības iespējas ar lielākajiem mazumtirdzniecības tīkliem un kulinārijas ražotājiem. Mūsu ražošanas principi atbilst ētiskai un atbildīgai lauksaimniecības praksei, ko atbalsta lielākie mazumtirdzniecības veikali, kuru mērķis ir līdz 2025. gadam pārtraukt sprostos dētu olu izmantošanu”.    

Ieviešot olu pārstrādes līniju Alūksnē, APF Holdings ne tikai nodrošinās pastāvīgu šķidro olu produktu piegādi Latvijā, bet arī nostiprinās savas pozīcijas tirgū. Šī virzība uz inovāciju, darbības izcilību un apņemšanos nodrošināt kvalitāti un ilgtspējību saskan ar uzņēmuma plašāko redzējumu par produktu portfeļa dažādošanu, lai apmierinātu mainīgās patērētāju vajadzības.  

APF Holdings (NASDAQ: EGG) ir dinamiska uzņēmumu grupa, kas nodarbojas ar mājputnu audzēšanu, vistu olu ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar mājputnu audzēšanas procesiem saistītu biogāzes un organiskā mēslojuma ražošanu. Tā portfelī ietilpst SIA Alūksnes putnu ferma (mājputnu audzēšana un olu ražošana), SIA APF Trading (vistu olu vairumtirdzniecība), SIA Oluksne (mājputnu audzēšanas un olu ražošanas pakalpojumu sniegšana), SIA APF Energy (gāzes un organiskā mēslojuma ražošana) un SIA Preiļu putni (mājputnu audzēšana un vistu mazuļu audzēšana). 2017. gadā dibinātais APF Holdings kļuvis par vadošo spēlētāju Baltijas reģiona mājputnu un olu nozarē.