APF uzsāk iepirkuma procedūru divu jaunu vistu novietņu būvniecībai

5.12.2023.

Rīga, Latvija - Latvijas agrorūpniecības nozares nozīmīgs dalībnieks un trešais lielākais olu ražotājs Baltijas reģionā APF Holdings (turpmāk tekstā - APF) ar prieku paziņo par jaunas iepirkuma procedūras uzsākšanu divu modernu vistu novietņu būvniecībai. Šis stratēģiskais solis atbilst uzņēmuma akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) mērķiem.    

Šis lēmums uzsver APF Holdings nemainīgo apņemšanos optimizēt resursu sadalījumu un izmaksu pārvaldību. Izmantojot enerģijas un pakalpojumu izmaksu samazināšanos, uzņēmums stratēģiski pārvērtē projektu izdevumus un pēta iespējas uzlabot izmaksu efektivitāti.    

APF Holdings valdes loceklis Hermanis Dovgijs uzsver šīs pārejas nozīmi, sakot: “Latvijas Lauku atbalsta dienesta nozīmīgs atbalsts 2 miljonu eiro apmērā mums ir devis stratēģisku priekšrocību. Jau pirmajā nedēļā pēc iepirkuma procedūras izsludināšanas esam novērojuši ievērojamu interesi no vadošo būvniecības uzņēmumu puses. Pateicoties šim papildu finansiālajam atbalstam un pašreizējam enerģijas izmaksu samazinājumam, mēs ne tikai uzlabojam darbības efektivitāti un konkurētspēju, bet arī veicinām iespējas plašāk iesaistīties potenciālajiem pretendentiem, kas vēlas sniegt ieguldījumu mūsu projektā. Šis solis sniedz īpašas priekšrocības mūsu investoriem, ļaujot mums uzsākt jaunu iepirkuma procesu, piesaistīt jaunus kandidātus un paredzēt izmaksu samazinājumus salīdzinājumā ar sākotnējām budžeta prognozēm.”    

Cenu aptaujas un iepirkuma procedūras prasības 4. un 5. jaunās vistu novietnes būvniecībai, kā arī dējējvistu novietnes aprīkojuma iegādei tika oficiāli publicētas 17. novembrī (https://pvs.iub.gov.lv/show/761686), un tās būs spēkā līdz 2024. gada 10. janvārim. Šis termiņš atbilst mūsu mērķim līdz 2024. gada pirmajam ceturksnim izvēlēties būvdarbu veicēju, parakstīt līgumu un 2024. gada aprīlī uzsākt 4. un 5. vistu novietnes būvniecību.    

“Uzsākot šo dinamisko posmu, mēs ar nepacietību gaidām iespēju sadarboties ar piegādātājiem, kuriem ir kopīga mūsu vīzija un vērtības. Kopā mēs tiecamies radīt būtisku ietekmi mūsu nozarē, vienlaikus ievērojot visaugstākos standartus putnkopībā,” piebilst APF Holdings valdes priekšsēdētājs Jurijs Adamovičs.  

APF Holdings (NASDAQ: EGG) ir dinamiska uzņēmumu grupa, kas nodarbojas ar mājputnu audzēšanu, vistu olu ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar mājputnu audzēšanas procesiem saistītu biogāzes un organiskā mēslojuma ražošanu. Tā portfelī ietilpst SIA Alūksnes putnu ferma (mājputnu audzēšana un olu ražošana), SIA APF Trading (vistu olu vairumtirdzniecība), SIA Oluksne (mājputnu audzēšanas un olu ražošanas pakalpojumu sniegšana), SIA APF Energy (gāzes un organiskā mēslojuma ražošana) un SIA Preiļu putni (mājputnu audzēšana un vistu mazuļu audzēšana). 2017. gadā dibinātais APF Holdings kļuvis par vadošo spēlētāju Baltijas reģiona mājputnu un olu nozarē.