Alūksnes putnu fermas grupas IPO mērķis ir piesaistīt 7 miljonus eiro

5.09.2023.

AS APF Holdings (turpmāk – APF), uzņēmumu grupa, kas ietver vienu no lielākajiem putnkopības un olu ražošanas uzņēmumiem Latvijā SIA Alūksnes putnu ferma un putnkopības un jaunputnu audzēšanas uzņēmumu SIA Preiļu putni, šī gada rudenī plānotā sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO jeb Initial Public Offering) mērķis ir piesaistīt 7 miljonus eiro attīstības plānu īstenošanai.      

Pēc IPO izaugsme paredz būtiski paplašināt Alūksnes Putnu Fermas koncerna darbības mērogu un līdz 2025. gadam palielināt ražoto olu daudzumu par 60% un vairāk kā dubultot ieņēmumus no aptuveni 11 miljoniem eiro 2022. gadā līdz pat 25 miljoniem 2025. gadā.    

Ar IPO investoru ieguldījumu un turpmāku banku finansējumu iecerēts papildus jau esošajām trim dējējvistu novietnēm uzbūvēt vēl divas un paplašināt ražošanas atbalsta infrastruktūras jaudu. Tas ļaus palielināt ražoto olu daudzumu no 115 miljoniem gadā līdz pat 180 miljoniem, bet pašu dējējvistu skaitu audzēt līdz 665 tūkstošiem. Papildus APF plāno uzsākt arī olu pārstrādi, savu ražošanu papildinot ar jaunām ražošanas iekārtām, lai radītu mūsdienīgus un veselīgus olu produktus.    

“APF un putnkopības nozare Latvijā šobrīd ir izdevīgā tirgus pozīcijā – gan Latvijā, gan Eiropā kopumā tuvākajos gados ir gaidāma būtiska patēriņa paradumu un lielveikalu tirdzniecības politikas maiņa, proti, sprostos turēto vistu olas nomainīs kūtīs dēto vistu olas un šīs pārmaiņas radīs nozīmīgu kūtīs dēto vistu olu deficītu gan tepat Latvijā un Baltijā, gan Eiropas valstīs. Jāņem vērā, ka pat lielākās Eiropas olu eksportētājas – Spānija un Polija – vairāk kā 70% olu ražo ar sprostos turēto vistu metodi, kas nav ilgtspējīga. APF izmantos šo tirgus iespēju un pēc IPO plānu īstenošanas aptuveni 90% visu APF ražoto olu būs tieši kūtīs turēto vistu dētās olas. Tā ir izaugsmes iespēja nozarei un mūsu investoriem,” saka Jurijs Adamovičs, AS APF Holdings valdes priekšsēdētājs.    

Kā ziņots agrāk, APF šī gada rudenī plāno doties biržā, īstenojot savu akciju sākotnējo publisko piedāvājumu (IPO jeb Initial Public Offering). Akcijas plānots iekļaut Nasdaq Riga alternatīvajā tirgū First North.    

AS APF Holdings 2017. gadā dibināja Jurijs Adamovičs, lai pārņemtu un modernizētu Alūksnē bāzēto putnu fabriku ar 60 gadu pastāvēšanas vēsturi. Šobrīd AS APF Holdings aptver uzņēmumu grupu, kas nodarbojas ar putnkopību, vistu olu ražošanu un tirdzniecību, kā arī gāzes un organiskā mēslojuma ražošanu, kas saistīta ar putnkopības ražošanas procesu. Uzņēmumu grupā ietilpst SIA Alūksnes putnu ferma (putnkopība un olu ražošana), SIA APF Trading (vistu olu vairumtirdzniecība), SIA Oluksne (putnkopības un olu ražošanas pakalpojumu sniegšana), SIA APF Energy (gāzes un organiskā mēslojuma ražošana) un SIA Preiļu putni (putnkopība, jaunputnu audzēšana). AS APF Holdings lielākais akcionārs ir Jurijs Adamovičs.    

Atruna: Šis paziņojums ir neapmaksāta mārketinga komunikācija saskaņā ar Prospektu Regulu un tas nav uzskatāms par investīciju padomu vai piedāvājumu. Šeit sniegtā informācija ietver vispārīgus nākotnē vērstus paziņojumus par AS “APF Holdings” ieceri īstenot akciju sākotnējo publisko piedāvājumu. Katrs investīciju lēmums jāpieņem balstoties uz Prospektu, ko apstiprina Latvijas Banka. Apstiprinātais Prospekts tiks publicēts Latvijas Bankas mājaslapā (https://bank.lv/) tiklīdz tas būs pieejams.