Alūksnes putnu ferma uzstāda savu saules enerģijas parku

25.10.2023.

SIA Alūksnes putnu ferma, kas ir AS APF Holdings (turpmāk – APF) uzņēmumu grupas uzņēmums, ir uzsācis sava saules enerģijas parka uzstādīšanu. Parkā šobrīd notiek instalācijas darbi un pēc tā nodošanas ekspluatācijā tā jauda būs 250 kWp, ko nodrošinās 384  saules paneļi. Kopējā investīcija saules enerģijas parkā ir vairāk kā 240 tūkstoši eiro.    

Savs saules enerģijas parks vasaras mēnešos nodrošinās visu esošo Alūksnes putnu fermas vistu novietņu (kūšu) elektrības patēriņu, bet kopumā nosegs 25% no kopējā uzņēmuma enerģijas patēriņa. Projektu ievieš enerģētikas uzņēmums SIA Ignitis Latvija.    

“APF Holdings šobrīd īsteno sākotnējo akciju piedāvājumu un domāju, ka savs saules enerģijas parks ir papildus arguments investoriem iesaistīties mūsu uzņēmuma nākotnes izaugsmē. Atjaunojamā enerģija mums ir svarīga ne tikai, lai samazinātu fermas izmaksas, bet arī tādēļ, ka mēs veidojam APF par pilnībā aprites ekonomikas principos balstītu uzņēmumu, proti, tādu, kas pats rada savu enerģiju, pārstrādā ražošanas procesa atkritumus un gādā par dzīvnieku labturību. Ilgtspēja ir un nākotnē būs arvien svarīgāks faktors arī olu pircējiem ne tikai Latvijā, bet arī mūsu eksporta tirgos Eiropā un sava enerģijas ražošana ir daļa no mūsu ESG jeb vides, sociālo un pārvaldības jautājumu stratēģijas,” saka Jurijs Adamovičs, AS APF Holdings valdes priekšsēdētājs.    

Paredzēts, ka saules enerģijas parks tiks nodots ekspluatācijā līdz šī gada nogalei.  

 Šobrīd noris APF sākotnējais akciju publiskais piedāvājums (IPO jeb Initial Public Offering), kas ilgs līdz 30. oktobrim. Kopumā IPO ieguldījumiem tiek piedāvātas 1 027 930 jaunas akcijas ar tiesībām šo skaitu palielināt vēl par 103 000 papildus akcijām liela pieprasījuma gadījumā, tādā veidā kopējam piedāvāto akciju skaitam sasniedzot 1 130 930 akcijas.    

Ar IPO palīdzību APF plāno piesaistīt 7 miljonus eiro, kas sniegs iespēju būtiski paplašināt darbības mērogu un līdz 2025. gadam palielināt ražoto olu daudzumu par 60% un vairāk kā dubultot ieņēmumus no aptuveni 11 miljoniem eiro 2022. gadā līdz pat 25 miljoniem 2025. gadā. Ar IPO investoru ieguldījumu un turpmāku banku finansējumu iecerēts papildus jau esošajām trim dējējvistu novietnēm uzbūvēt vēl divas un paplašināt ražošanas atbalsta infrastruktūras jaudu. Tas ļaus palielināt ražoto olu daudzumu no 115 miljoniem gadā līdz pat 180 miljoniem, bet pašu dējējvistu skaitu audzēt līdz 665 tūkstošiem. Papildus tam APF plāno uzsākt arī olu pārstrādi, savu ražošanu papildinot ar jaunām ražošanas iekārtām, lai radītu mūsdienīgus un veselīgus olu produktus.    

APF IPO finanšu konsultants un emisijas organizētājs ir Signet Bank, savukārt IPO akciju pārdošanas aģents Igaunijā ir AS LHV Pank. Juridiskajos jautājumos APF IPO konsultē zvērinātu advokātu birojs Eversheds Sutherland Bitāns. Paredzams, ka APF akciju kotācija Nasdaq alternatīvā tirgus First North sarakstā sāksies šī gada 3. novembrī vai īsi pēc tam.    

AS APF Holdings 2017. gadā dibināja Jurijs Adamovičs, lai pārņemtu un modernizētu Alūksnē bāzēto putnu fabriku ar 60 gadu pastāvēšanas vēsturi. Šobrīd AS APF Holdings aptver uzņēmumu grupu, kas nodarbojas ar putnkopību, vistu olu ražošanu un tirdzniecību, kā arī gāzes un organiskā mēslojuma ražošanu, kas saistīta ar putnkopības ražošanas procesu. Uzņēmumu grupā ietilpst SIA Alūksnes putnu ferma (putnkopība un olu ražošana), SIA APF Trading (vistu olu vairumtirdzniecība), SIA Oluksne (putnkopības un olu ražošanas pakalpojumu sniegšana), SIA APF Energy (gāzes un organiskā mēslojuma ražošana) un SIA Preiļu putni (putnkopība, jaunputnu audzēšana). AS APF Holdings lielākais akcionārs ir Jurijs Adamovičs.    

Atruna: Šis paziņojums ir neapmaksāta mārketinga komunikācija saskaņā ar Prospektu Regulu, un tas nav uzskatāms par investīciju padomu vai piedāvājumu. Šeit sniegtā informācija ietver paziņojumus par AS "APF Holdings" akciju publisko piedāvājumu. Katrs investīciju lēmums jāpieņem, balstoties uz Prospektu, ko apstiprina Latvijas Banka. Apstiprināts Prospekts pieejams Latvijas Bankas mājaslapā (https://bank.lv/).