Šodien biržā sāk kotēt APF Holdings akcijas

9.11.2023.

Šodien pulksten 10:00 Nasdaq Rīga biržā sāka kotēt AS APF Holdings (turpmāk – APF) akcijas. Kotācija tika uzsākta pēc APF sākotnējā akciju piedāvājumā (IPO jeb Initial Public Offering), kas noslēdzās 3. novembrī. Uzsākot kotāciju, akcijas cena bija 5.11 eiro. Akcijas ir iekļautas First North sarakstā un to tirdzniecības simbols ir “EGG”.    

APF IPO procesā piesaistīja 107 % no investīciju mērķa, jeb 5 624 204 eiro. Kopumā IPO piedalījās 2 128 investori un nozīmīgu daļu emisijas akciju ir iegādājušies arī divi Latvijas pensiju fondi. APF kopējā tirgus kapitalizācija jeb  visu uzņēmuma akciju tirgus vērtība būs 29.3 miljoni eiro.    

“Pats būtiskākais APF IPO sasniegums ir tas, ka Latvijas un citu Baltijas valstu investoru kopiena ir izteikusi savu uzticēšanos APF attīstības stāstam, kuru mēs šodien sāksim piepildīt dzīvē. Biržas kotācija ir svarīgs solis, jo tā mūsu akcionāriem nodrošinās daudz vairāk pieejamas informācijas un, kas kritiski, arī savu ieguldījumu likviditāti, jeb iespēju brīvi pirkt un pārdot savas IPO iegādātās akcijas. Būt publiski kotētam uzņēmumam nozīmē papildu atbildību, bet tas arī sniedz būtiskus ieguvumus investīciju piesaistei un pārvaldībai. Ceru, ka mūsu piemērs palīdzēs arī citiem izlemt par iešanu biržā,” Jurijs Adamovičs, AS APF Holdings valdes priekšsēdētājs.    

Kā ziņots agrāk, APF IPO mērķis bija piesaistīt investīcijas izaugsmei, lai būtiski paplašinātu darbības mērogu un līdz 2025. gadam palielinātu ražoto olu daudzumu par 60% un vairāk kā dubultotu ieņēmumus no aptuveni 11 miljoniem eiro 2022. gadā līdz pat 25 miljoniem 2025. gadā. Ar IPO investoru ieguldījumu un turpmāku banku finansējumu iecerēts papildus jau esošajām trim dējējvistu novietnēm uzbūvēt vēl divas un paplašināt ražošanas atbalsta infrastruktūras jaudu. Tas ļaus palielināt ražoto olu daudzumu no 115 miljoniem gadā līdz pat 180 miljoniem, bet pašu dējējvistu skaitu audzēt līdz 665 tūkstošiem. Papildus tam APF plāno uzsākt arī olu pārstrādi, savu ražošanu papildinot ar jaunām ražošanas iekārtām, lai radītu mūsdienīgus un veselīgus olu produktus.    

APF IPO finanšu konsultants un emisijas organizētājs bija Signet Bank, savukārt IPO akciju pārdošanas aģents Igaunijā bija AS LHV Pank. Juridiskajos jautājumos APF IPO konsultēja zvērinātu advokātu birojs Eversheds Sutherland Bitāns.    

AS APF Holdings 2017. gadā dibināja Jurijs Adamovičs, lai pārņemtu un modernizētu Alūksnē bāzēto putnu fabriku ar 60 gadu pastāvēšanas vēsturi. Šobrīd AS APF Holdings aptver uzņēmumu grupu, kas nodarbojas ar putnkopību, vistu olu ražošanu un tirdzniecību, kā arī gāzes un organiskā mēslojuma ražošanu, kas saistīta ar putnkopības ražošanas procesu. Uzņēmumu grupā ietilpst SIA Alūksnes putnu ferma (putnkopība un olu ražošana), SIA APF Trading (vistu olu vairumtirdzniecība), SIA Oluksne (putnkopības un olu ražošanas pakalpojumu sniegšana), SIA APF Energy (gāzes un organiskā mēslojuma ražošana) un SIA Preiļu putni (putnkopība, jaunputnu audzēšana). AS APF Holdings lielākais akcionārs ir Jurijs Adamovičs.    

Atruna: Šis paziņojums ir neapmaksāta mārketinga komunikācija saskaņā ar Prospektu Regulu, un tas nav uzskatāms par investīciju padomu vai piedāvājumu. Šeit sniegtā informācija ietver paziņojumus par AS "APF Holdings" akciju publisko piedāvājumu. Katrs investīciju lēmums jāpieņem, balstoties uz Prospektu, ko apstiprina Latvijas Banka. Apstiprināts Prospekts pieejams Latvijas Bankas mājaslapā (https://bank.lv/).