Kādēļ Investēt
APF Holdings, kurā ietilpst viens no lielākajiem Baltijas olu ražotājiem – Alūksnes Putnu Ferma, ir iecerējis īstenot sākotnējo akciju piedāvājumu jeb IPO (Initial Public Offering). Paredzams, ka sākotnējais akciju piedāvājums tiks īstenots jau šoruden un tad varēsiet iegādāties uzņēmuma akcijas - lasiet šeit vairāk kāpēc kļūt par akcionāru un sekojiet turpmākajām ziņām!
- Iegādājoties pat tikai vienu akciju Jūs kļūstat par līdzīpašnieku strauji augošam pārtikas ražošanas uzņēmumam
- Pārtiku vajadzēs vienmēr – pieprasījums pēc olām augs, it sevišķi pēc kūtīs turētu vistu dētām olām. Pie tam tas augs gan Latvijā, gan Baltijā un citviet Eiropā
- Ar savu ieguldījumu Jūs piedalāties un atbalstāt ražošanu Latvijā – lai mūsu ekonomikai un cilvēkiem būtu izaugsme
- Kā uzņēmuma akcionārs Jūs varēsiet pelnīt no dividendēm un iespējamā akciju vērtības pieauguma nākotnē
- APF atšķirsies tirgū kā moderns un ilgtspējīgs uzņēmums, kas gādā par dzīvnieku labturību, pārstrādā atkritumus un ražo pats savu enerģiju
APF Holdings vebināra par IPO piedāvājuma izmaiņām ieraksts
APF Holdings vebināra par akciju publisko piedāvājumu (IPO) ieraksts
Vairāk kā simts miljoni olu un ražotne ar pieredzi no 1961. gada
Alūksnes Putnu Ferma, kas tika izveidota vēl 1961. gadā, pēc nozīmīgām investīcijām un modernizācijas jau šobrīd ir nozīmīgs putnkopības uzņēmums, kas ražo vairāk kā simts miljonus olu gadā. Esošajās trīs dējējvistu novietnēs iespējams turēt 415 tūkstošus vistu, bet sortēšanas ceha jauda ir līdz pat 90 tūkstošiem olu stundā. Alūksnes Putnu Fermas olas tiek pārdotas faktiski visos Latvijas un daudzos Baltijas veikalos ar zīmoliem Olūksne vai APF, kā arī uzņēmums ražo būtisku apjomu olu pašu veikalu zīmoliem (tā saucamo private label).
IPO mērķis ir par 60 % audzēt ražoto olu apjomu
APF Holdinga IPO mērķis ir piesaistīt jaunu investoru līdzekļus, lai būtiski palielinātu Alūksnes Putnu Fermas darbības mērogu. Proti, papildus jau esošajām trim dējējvistu novietnēm iecerēts uzbūvēt vēl divas un paplašināt ražošanas atbalsta infrastruktūras jaudu. Tas ļaus palielināt ražoto olu daudzumu no 115 miljoniem gadā līdz pat 180 miljoniem, bet pašu dējējvistu skaitu audzēt līdz 665 tūkstošiem. Papildus APF plāno uzsākt arī olu pārstrādi, savu ražošanu papildinot ar jaunu ražošanas iekārtu, lai radītu mūsdienīgus un veselīgus olu produktus.
Daļa no investīcijām tiks virzīta savu putnu audzēšanas ceha veidošanā Preiļos. Tas palīdzēs samazināt nākotnes riskus un būt neatkarīgiem no citiem putnu audzētājiem, kā arī pilnība atbilst APF mērķim attīstīt efektīvu un ilgtspējīgu ražošanu.
Izaugsme radīs vairākkārtēju ieņēmumu un peļņas pieaugumu
Šāda apjoma izaugsme nozīmēs, ka uzņēmuma ieņēmumi augs no aptuveni 11 miljoniem eiro 2022. gadā līdz pat 25 miljoniem 2025. gadā, bet EBITDA (jeb peļņa pirms procentu maksājumiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas) augs no aptuveni diviem miljoniem eiro pērn līdz pat 8,4 miljoniem eiro 2025. gadā. Paredzams, ka EBIT marža augs no 8.5% pērn līdz pat 17% 2025. gadā.
Šāds peļņas lēciens būs iespējams, jo putnkopībā ir augstas fiksētās izmaksas, kuras samērā maz ietekmē ražošanas apjoms. Tas nozīmē, ka, pārsniedzot saražoto simts miljonu apjomu gadā, uzņēmums pelna arvien vairāk no katra nākamā saražotā olu miljona.
Uzņēmuma ieņēmumi augs no aptuveni 11 miljoniem eiro 2022. gadā līdz pat 25 miljoniem 2025. gadā
EBITDA augs no aptuveni diviem miljoniem eiro pērn līdz pat 8,4 miljoniem eiro 2025. gadā
EBIT marža augs no 8.5% pērn līdz pat 17% 2025. gadā
Olu pieprasījums augs. It sevišķi pēc kūtīs turēto vistu olām
Kāpēc būs iespējams pārdot arvien vairāk olu? Tāpēc, ka olas ir bagātīgs olbaltumvielu avots, ko arvien vairāk izmanto pasaulē – saskaņā ar Rabobank ekspertu pētījumu olu pieprasījums līdz 2031. gadam augs par 25%. Olas ir lētākais un attiecīgi vispieiejamākais dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielu avots.
Kritiski ir tas, ka APF jaunajās dējējvistu novietnēs ražos tā saucamās “kūtīs dētās” olas – nevis sprostos. Gan Latvijā, gan Eiropā un citviet pasaulē aug pieprasījums pēc tieši kūtīs dētajām olām, kurās vistas dzīvo veselīgos apstākļos, brīvi pārvietojas un aktīvi socializējas. No 2025. gada lielās veikalu ķēdes arī Latvijā pāries tikai uz kūtīs vai brīvos apstākļos turētu vistu olām un APF ar jaunajām kūtīm būs gatavs šīm pārmaiņām.
Olām ir būtisks eksporta potenciāls
APF izaugsmi lielā mērā balstīs arī eksports – jo 21 no 36 Eiropas valstīm patērē vairāk olu nekā saražo. Piemēram, Vācijā ir Eiropā lielākais olu iztrūkums un šeit tiek importēts vairāk kā 320 tūkstoši tonnu olu gadā (2020. gada statistika). Arī tādas valstis kā Lielbritānija, Beļģija, Itālija un pat kaimiņvalsts Igaunija ir nozīmīgi olu importētāji, nevis eksportētāji.
Olas ražot ir efektīvi un ilgtspējīgi
Olu ražošanas nākotnei kopumā par labu nāk arī tas, ka olbaltumvielu iegūšanai no olām ir vajadzīgs salīdzinoši mazāk barības vielu. Piemēram, lai iegūtu vienu olbaltumvielu vienību, olu ražošanā ir vajadzīgs vairāk kā četras reizes mazāk barības kā tas ir liellopu gaļas ražošanā. Nākotnē – laikā, kad arvien vairāk uzmanības tiks pievērsts ilgtspējai un maksimāli zemai resursu izmantošanai pārtikas ražošanā, šim faktoram būs kritiska nozīme.
Putnkopība pēc CO2 izmešiem ir vissefektivāka lopkopības nozare un vienīgā lauksaimniecības nozare, kas ir pelnītspējīga bez valsts atbalsta instrumentiem. Ražot olas ir un būs viens no efektīvākajiem veidiem, kā iegūt olbaltumvielas.
APF atšķirsies kā ētiskas un ilgtspējīgas aprites ražošanas līderis
Gan šodien, gan it sevišķi tuvākajā nākotnē, augs olu ražošanas ilgtspējas un ētikas jautājumu nozīme. APF mērķis ir kļūt par pilnīgu aprites ražošanas modeļa piemēru, proti, tādu, kur ražošanas resursi tiek izmantoti videi draudzīgi un vairākkārtīgi. Ko tas nozīmē? Piemēram, jau šogad visu elektroenerģiju APF plāno iegūt no fermā izvietotajām saules baterijām, bet nākotnē ražošanas atkritumus plānots pārstrādāt enerģijā savā biogāzes rūpnīcā, kas atradīsies turpat netālu no putnu fermas. Līdztekus jau tagad APF pārauda visu piegādes ķēžu ciklu un, protams, stingri ievēro vistu labturības prasības.
Cilvēkiem ir svarīgi uzturā izmantot ētiski un ilgtspējīgi ražotu pārtiku un APF ar savu pieeju izcelsies gan Latvijā, gan Eiropas eksporta tirgos.